Hakkında

Özge Korkmaz

Uzun yıllarını insanlar için insanlarla çalışarak geçirmiş bir “İnsan Kaynakları profesyoneli“, insanların kendi yollarını kendi isteklerine göre bulabilmeleri için hayat yolculuklarına eşlik eden bir “Koç” ve dünyanın daha iyi bir yer olması için karşısına çıkan her fırsatı değerlendiren bir insan.

Sakarya Üniversitesi’nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde okuduktan sonra Marmara Üniversitesi’nde Yönetim ve Çalışma Psikolojisi üzerine eğitim aldım.

2005 yılından bu yana perakende, finans, üretim gibi farklı sektörlerde aralıksız olarak İnsan Kaynakları departmanlarında görev yaptım. 2015’ten bu yana JLL bünyesinde İnsan Kaynakları departmanında çeşitli görevler yürüttüm. Son 3 yıldır Londra ofise bağlı olarak çalışıyorum. 2018-2021 arasında JLL Avrupa, Orta Doğu ve Afrika İnsan Kaynakları Yetenek Yönetimi Direktörü olarak görev yaptım ve Mart 2021’den bu yana JLL Avrupa, Orta Doğu ve Afrika İnsan Kaynakları Kapsayıcılık ve Çeşitlilik Direktörü olarak 15000 çalışanı, 43 farklı ülkeyi ve 113 farklı milletten çalışanı kapsayan bir alanda doğru stratejileri kuruyor ve uyguluyorum.

2018 yılında House of Human Koçluk, Eğitim, Danışmanlık’tan aldığım eğitim ile çok sevdiğim koçluk mesleğine adım attım. Bu tarihten bu yana özellikle kariyer koçluğu başta olmak üzere farklı alanlarda pek çok farklı danışanımın hayat yolculuğuna eşlik etme şansım oldu ve hala da devam ediyor.

Çalışma hayatım süresince kurumlarda verdiğim eğitimlerin yanı sıra farklı şirketlerde ve sivil toplum kuruluşlarında da eğitmen olarak çalışmaya ve bir yandan da insan kaynakları alanında danışmanlık yapmaya devam ediyorum.

Tamamen ilgilerim ve hobilerim doğrultusunda okumaya başladığım İstanbul Üniversitesi’nde Tarih bölümünden 2021 yılı Haziran ayı itibari ile lisans diplomamı aldım. Kitap okumak en büyük tutkularımdan biri, gezmeyi, keşfetmeyi, yemek pişirmeyi ve astroloji ile ilgilenmeyi seviyorum.

Başka neler var…

24 Haziran Online Yetenek Yönetimi Zirvesi

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6795605078674812928/

ST Endüstri Radyo’da Koray İnan’la “Uzaktan Çalışma”yı konuştuk.

https://radyo.stendustri.com.tr/jll-avrupa-ortadogu-afrika-insan-kaynaklari-kapsayicilik-ve-cesitlilik-direktoru-ozge-korkmaz-farkli-acilardan-uzaktan-calisma/

Nişantaşı Üniversitesi Öğrencileri ile geleceği bugünden tasarlamayı konuştuk.

Marmara Üniversitesi Misafir Öğretim Üyesi

Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Enformatiği Bölümü öğrencilerine 1 yıl boyunca İnsan Kaynakları eğitimi verdim. Bu konuyu çok önemsiyorum. Gençler iş yaşamına çok hazırlıksız giriyorlar ve çoğu zamanda bu hazırsızlık yüzünden giremiyorlar. Onları bu konuda bilinçlendirmeli, nasıl iş arayacaklarını kendilerini çalışmaya hayatına nasıl hazırlayacaklarını anlatmalıyız.

Renkli Kampüs Mentörlük

Üniversite öğrencilerini hayata hazırlayan program Renkli Kampüs kapsamında gönüllü olarak mentörlük yaparak, 9 aylık bir programla gençlerin hayata hazırlanmasına destek verdim. Bu süreçte görme engellilere göz olan Rehber Köpeklerin Türkiye’de duyulmasını sağlayan ve yaygınlaşması için çalışan Rehber Köpekler Derneği’ne projeler hazırladık.

Halen aktif olarak dezavantajlı gençlerin iş hayatına hazırlanması için ücretsiz koçluk yapıyarak, onların iş bulmalarına yardımcı olmaktan gurur duyuyorum.

https://renklikampus.org/mentorler/